رمزارز

Rollups-as-a-Service چیست؟

Rollup ها محبوب ترین انواع راه حل های مقیاس بندی لایه اتریوم ۲ (“L2”) هستند و محل اولیه فعالیت هایی هستند که خارج از لایه ۱ (“L1”) انجام می شود. دو نوع راه حل جمع آوری وجود دارد: خوش بینانه و دانش صفر (“zk”).

تعدادی از مجموعه‌های اصلی اخیراً راه‌حل‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا مجموعه‌های جدید را بر اساس فناوری خود راه‌اندازی کنند. به عنوان مثال می‌توان به زنجیره‌های Orbit Arbitrum، زنجیره‌های OP Stack Optimism و Hyperchains zkSync اشاره کرد.

ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری (“RaaS”) گام بعدی در اکوسیستم هستند. ارائه دهندگان RaaS به کاربران کمک می کنند تا مجموعه های خود را مستقر کرده و حفظ کنند. برای تسهیل این امر، آنها طیف وسیعی از راه حل ها و خدمات، از مدیریت جمع آوری تا استقرار بدون کد را ارائه می دهند.

به طور کلی، توسعه دهندگان می توانند انتخاب کنند که dApp خود را بر روی L1 موجود استقرار دهند، روی L2 مستقر کنند، زنجیره اپلیکیشن خود را ایجاد کنند یا یک مجموعه راه اندازی کنند. برای هر گزینه مزایا و ملاحظات مختلفی وجود دارد. با این حال، راه‌اندازی مجموعه‌ای ممکن است تعادل ایده‌آلی بین سفارشی‌سازی، عملکرد و تلاش فراهم کند، به‌ویژه وقتی سطح سهولت راه‌حل‌های RaaS را در نظر می‌گیریم.

Conduit یکی از شرکت کنندگان قابل توجه اولیه در فضای RaaS بوده است، در ابتدا بر روی راه اندازی مجموعه های OP Stack تمرکز کرده و اخیراً پشتیبانی از Arbitrum Orbit را اعلام کرده است. Conduit به راه اندازی مجموعه هایی مانند Zora Network، Mode، Public Goods Network و Ancient8 Chain کمک کرده است.

Caldera یکی دیگر از بازیگران اصلی است که بر کمک به راه اندازی مجموعه های خوش بینانه متمرکز شده است. ما همچنین به AltLayer و لایه‌های Flash نوآورانه آن‌ها نگاه می‌کنیم، که مجموعه‌های یکبار مصرف مخصوص برنامه‌ها هستند که می‌توانند به‌طور موقت برای پاسخگویی به تقاضای مازاد کاربران چرخانده شوند.

Gelato، ارائه‌دهنده زیرساخت Web3 موجود که اخیراً پیشنهاد RaaS خود را که هم دانش صفر و هم مجموعه‌های خوش‌بینانه را پوشش می‌دهد، یکی دیگر از بازیگران قابل توجه است. ما همچنین Lumoz را پوشش می‌دهیم که منحصراً بر روی مجموعه‌های دانش صفر تمرکز می‌کند و مکانیزم اجماع ترکیبی جالبی را به جدول می‌آورد.

نسخه کامل این گزارش در این فایل از سایت بایننس قابل دسترس هست.

نمایش بیشتر
استخراج ساعتی ارز Loot با فرصت محدود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا