رمزارز

هر آنچه که باید در مورد NFT های بیتکوین اوردینال بدانید

بیتکوین اوردینال Ordinal NFT ها افزایش قابل توجهی در محبوبیت دارند، و جای تعجب نیست که هنرمندان توکن غیرقابل تعویض OG (NFT) مانند Frank از DeGods و Bored Ape’s Yuga Labs به این روند جدید می پیوندند.

Ordinals یک پروتکل جدید است که برای اولین بار در جهان یک روش منحصر به فرد برای ایجاد و مینت NFT در بلاک چین بیت کوین ارائه می دهد.

اما این همه هیاهو در مورد چیست، آنها چگونه قابل خرید هستند، و آیا آنها آمده اند تا بمانند؟

بیتکوین اوردینال

NFT های اوردینال بیت کوین چیست؟
NFT های معمولی در ۲۱ ژانویه به لطف مهندس نرم افزار کیسی رودرمور آشکار شدند. او این پروتکل را ایجاد کرد که ویژگی منحصر به فردی را ارائه می دهد که در آن هر بیت کوین می تواند به ۱۰۰ میلیون واحد تقسیم شود، در غیر این صورت برای ساتوشی به عنوان “sat” شناخته می شود.

در نتیجه، کاربران و توسعه‌دهندگان می‌توانند داده‌ها، از جمله قراردادهای هوشمند، را روی هر دستگاه قرار دهند. بنابراین، استخراج NFT ها در بلاک چین بیت کوین را ممکن می کند. در نتیجه سازندگان بیشتری NFT ها را از طریق پروتکل Ordinal ایجاد می کنند.

نمونه هایی از NFT های اوردینال:
اولین پروژه NFT Rodarmor در بلاک چین بیت کوین Ordinal Punks بود که به طور کامل عصر جدیدی از کلکسیون های دیجیتال را آغاز کرد. کلکسیون ها شامل آواتارهای ۱۰۰ پیکسلی PFP هستند که همگی مصنوعات دیجیتال قابل معامله در شبکه بیت کوین هستند.

این پروژه ترکیبی از بررسی‌ها را به دلیل «مثنی» بودن پروژه‌ای مشتق شده به نام «پانک‌های جهش‌یافته»، شبیه به CryptoPunks NFT‌های اتریوم به‌دست آورد.

با این وجود، برای تولید پانک‌های جدید، رودارمور برای اولین بار از «الگوریتم منبع باز و CC0 Punk Spite Sheet» در شبکه بلاک چین استفاده می‌کند. در نتیجه، بیش از ۴۰ هزار Ordinal بر روی بلاک چین بیت کوین ثبت شده است.

در حال حاضر، تمام ۱۰ هزار مجموعه کلکسیونی فروخته شده است، با یک Ordinal Punk (#620) به قیمت ۹٫۶ بیت کوین (حدود ۲۱۴۷۶۶٫۵۰ دلار در حال حاضر).

به دنبال تقاضای بالا، تنها در دو هفته بیش از ۱۰۰۰۰ NFT به بیت کوین پیوستند. در میان کلکسیون‌ها، هنرمندان OG NFT، از جمله فرانک از DeGods و Bored Ape Yacht Club’s Yuga Labs، به این روند پیوسته‌اند. فرانک ۵۳۵ دارایی دیجیتال DeGods را برای جلوگیری از هزینه های سنگین گاز تولید کرده است. از سوی دیگر، آزمایشگاه های یوگا از Ordinals برای نمایش پروژه بیت کوین نسخه محدود خود، TwelveFold استفاده کردند.

NFT های اتریوم و NFT بیت کوین چگونه متفاوت هستند؟
یک تفاوت اساسی بین NFT های اتریوم و NFT های بیت کوین وجود دارد. اولی معمولاً به داده‌های خارج از زنجیره در سیستم IPFS اشاره می‌کند، در حالی که پروتکل Ordinals تمام داده‌ها را روی زنجیره درج می‌کند. بنابراین، این اکوسیستم جدید قابلیت تقویت اکوسیستم NFT را با تقویت مفهوم کلکسیون های دیجیتال دارد.

علاوه بر این، از آنجایی که کتیبه داده های NFT های معمولی منحصراً روی زنجیره است، Rodarmor فراتر از نامیدن آنها NFT یا دارایی های دیجیتال است و در عوض آنها را “مصنوعات دیجیتال” می نامد.

راه های خرید NFT معمولی:
برای خرید یک NFT معمولی، خریدار باید ابتدا یک کیف پول سازگار با بیت کوین خریداری کند. سپس، آنها باید دستورالعمل های راهنمای GitHub را دنبال کنند تا کیف پول BTC خود را با Ordinals سازگار کنند.

پس از این، دو گزینه برای خرید یک BTC Ordinal NFT وجود دارد. گزینه اول شامل یافتن مالک Ordinal و خرید مستقیم آن از آنها است. خریداران می توانند به سرعت سازندگان را در Discord یا Twitter شناسایی کنند. با این حال، آنها باید از قبل بررسی های لازم را انجام دهند تا از تقلب جلوگیری کنند.

گزینه دوم شامل ایجاد / درج در خود Ordinals است. مجدداً، سرویس‌های قابل فهمی وجود دارند که امکان نوشتن بدون نیاز به گره را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، به Satoshibles نگاه کنید – پروژه محبوب بیت کوین با یک ربات معمولی که به کاربران اجازه می دهد NFT ها را در کیف پول بیت کوین خود ثبت کنند.

آیا Ordinals اینجا برای ماندن هستند؟
با ایجاد پروژه‌های NFT با تراشه آبی که پروژه‌های Ordinal خود را ایجاد می‌کنند، چنین دارایی‌های دیجیتالی اینجا هستند که بمانند. به هر حال حداقل برای این مدت

نمایش بیشتر
استخراج ساعتی ارز Loot با فرصت محدود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا